Idea nagrody

„Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ” jest przyznawana za wybitne osiągnięcia współczesnej polskiej liryki – oryginalne, zachowujące bezpośredniość wyrazu, bezkompromisowe pod względem artystycznym. Nazwa i patron nagrody zakreślają obszar zjawisk poetyckich, które ORFEUSZ chce promować i rozwijać.

Statuetka autorstwa Aliny Kluzy-Kaji, wręczana laureatom od roku 2016

Alina Kluza-Kaja (1985) przez dwa lata studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa. W 2011 ukończyła tę uczelnię na wydziale rzeźby – dyplom z wyróżnieniem w pracowni Sławoja Ostrowskiego. Autorka ośmiu wystaw indywidualnych; rzeźby, rysunku oraz fotografii. Uczestniczyła w trzech wystawach zbiorowych rzeźby i rysunku.

Statuetka autorstwa Rafała Strumiłły, wręczana laureatom w latach 2012-2015

Rafał Strumiłło (1952 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki u prof. Mieczysława Wejmana. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w Belgradzie i Nowym Jorku). Jest autorem scenografii, rzeźb, projektuje wnętrza i fotografuje.

1816
zgłoszonych tytułów
8
finałów
14
jurorów

ORGANIZATORZY

 

PARTNER

 

Patronat honorowy

Patroni medialni

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Pranie 1, woj. warmińsko-mazurskie
12-220 Ruciane-Nida

kassandra@poczta.onet.pl

Tel. (87) 425 62 48